Technology

Wygrana z drużyną narodową Walii rezultatem 1:0 - polska drużyna utrzymuje się w dywizji A Ligi Narodów!Polska narodowa kadra wygrywa z kadrę Walii!

18.10.2022, 09:24 0 komentarzy
Wygrana z drużyną narodową Walii rezultatem 1:0 - polska drużyna utrzymuje się w dywizji A Ligi Narodów!Polska narodowa kadra wygrywa z kadrę Walii!

tegoroczne zmagania Ligi Narodów musiały być zagrane w przyspieszonym tempie, ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze i trudno temu zaprzeczyć. Polski zespół narodowy pod przywództwem Michniewicza też zagra na tym wielkim turnieju po tym jak pokonała szwedzki zespół narodowy w finałowym pojedynku baraży. Nim jednak się to stanie reprezentanci Polski mieli do zrealizowania jeszcze jedno niezwykle ważne zadanie. Na rozgrywaną w 2022 roku edycję National League głównym celem było utrzymanie się w dywizji A. W głównej mierze tutaj się rozchodzi o prestiż, oraz szansę rozgrywania pojedynków z najsilniejszym oponentami. Narodowa drużyna Polski będzie w stanie nabrać doświadczenia w trakcie spotkań z najlepszymi zespołami światowego futbolu i co najważniejsze przekonać się, w jakim w tym momencie jest miejscu. W tym roku to zadanie nie było najprostsze, ponieważ zespół narodowy Polski była zobligowana mierzyć się z takimi ekipami jak Holandia, drużyna Walii a także kadra Belgii. Rywalizacja o punkty była naprawdę skomplikowana, ponieważ każda z tych reprezentacji to naprawdę duże wyzwanie.

W momencie, kiedy polska drużyna przegrała z belgijską drużyną narodową wynikiem 1:6 fani futbolu z naszego kraju byli zasmuceni. Na pewno był to zimny prysznic dla graczy, jak i sztabu trenerskiego. Awans na światowe mistrzostwa z pewnością był wielkim osiągnięciem, lecz reprezentacja wyposażona w tylu zdolnych graczy nie może pozwolić sobie na lanie tego typu. W następnych spotkaniach naszej drużynie powodziło się już jednak o wiele lepiej, czego doskonałym przykładem jest wygrana z zespołem narodowym Walii na stadionie w Warszawie, oraz wynik remisowy z zespołem narodowym Holandii. Nadszedł czas ostatniej kolejki podczas grupowych rozgrywek, w której reprezentanci Polski rywalizowali z Walią. Zawodnicy Walii musieli wygrać w tym meczu, by móc rozmyślać o utrzymaniu się w dywizji A Ligi Narodowej. Naszym graczom wystarczał do utrzymania się jedynie remis. To było trudne i wyrównane spotkanie, jednak z nieznacznym wskazaniem na kadrę Polski. Polscy piłkarze dominację w czasie całego pojedynku potwierdzili w drugiej połowie, gdy po świetnym zagraniu Roberta Lewandowskiego, do bramki trafił Świderski. W rozrachunku ostatecznym polska narodowa kadra wygrała rezultatem 1:0 i takim sposobem utrzymała się w dywizji A National League. Sympatycy piłkarscy w Polsce w tej chwili mogą ze spokojem czekać na pierwsze pojedynki grupowych rozgrywek kadry narodowej Polski na mundialu w Katarze.

Zostaw komentarz