Technology

W niedzielnym starciu naszej Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków było świetne widowisko!

02.04.2022, 10:48 0 komentarzy

Nie można zaprzeczyć, że w obecnie trwającym sezonie rozgrywek polskich dzieje się bardzo dużo. Bez wątpienia co poniektórych wydarzeń żaden ekspert nie prognozował, gdyż spotykamy się z ogromnymi niespodziankami. Bez najmniejszych wątpliwości naprawdę sporym zaskoczeniem jest to, iż mistrz rozgrywek polskich, a więc drużyna warszawskiej Legii rywalizuje o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwsza połowa sezonu w wykonaniu zawodników Legii Warszawa była naprawdę kiepska i obecnie muszą skupić się na rywalizacji o pozostanie w PKO Ekstraklasie. Lech obchodzić będzie w tym roku 100-lecie założenie klubowych struktur i chce sam sobie sprawić prezent na tą okazję i wywalczyć tytuł mistrzowski. Z całą pewnością sympatycy ze stolicy Wielkopolski mogą być szczęśliwi z pierwszej części sezonu swojego klubu, który zajmował pierwszą pozycję w tabeli ligi polskiej.

Jednak na początku wiosennej rundy piłkarze Lecha z Poznania radzą sobie trochę gorzej, i właśnie dlatego droga do mistrzostwa PKO Ekstraklasy nieco się poplątała. Należy zauważyć, że poznański Lech ma duży kłopot ze zdobywaniem pełnej puli punktów. Perfekcyjnym przykładem kłopotów poznańskiego zespołu jest mecz z krakowską Wisłą, który odbył si w niedzielę. Ekipa prowadzona przez popularnego selekcjonera polskiego narodowego zespołu Jerzego Brzęczka musi bronić się w tym sezonie przed degradacją i komplet punktów z Lechem z Poznania byłby dla graczy Wisły perfekcyjnym rezultatem. I warto przyznać, iż przez większą część tego pojedynku wydawało się, iż krakowska Wisła zwycięży to spotkanie. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem pierwszych 45 minut do bramki wprowadził Zdenek Ondrasek wprowadzając krakowską Wisłę na prowadzenie wynikiem 1:0. W połowie numer dwa Lech ruszył do szaleńczych ataków, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramka. Wszystko zmieniło się w dodatkowym czasie gry pomimo tego, że większość zdarzeń na boisku wskazywało na to, iż zawodnicy Wisły Kraków wygrają komplet punktów. W ostatniej minucie tej batalii Antonio Milić zdobył gola na wagę punktu dla Lecha z Poznania.