Technology

Ukraińska narodowa drużyna będzie rywalizować z zespołem narodowym Walii o miejsce na mundialu, które będą rozgrywane w Katarze!

02.06.2022, 08:42 0 komentarzy
Ukraińska narodowa drużyna będzie rywalizować z zespołem narodowym Walii o miejsce na mundialu, które będą rozgrywane w Katarze!

Futbolowi sympatycy z całego świata w zeszłym tygodniu z ciekawością oczekiwali na starcie zespołu narodowego Szkocji z reprezentacją Ukrainy. Jeszcze jakiś czas temu to byłoby absolutnie zwyczajne starcie, lecz okoliczności mocno się odmienił. To starcie na początku miało być rozegrane 3 miesiące temu, ale kłopotem była atak armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy poprosiła o przesunięcie pojedynku, na co przystała światowa federacja piłkarska. Nowy termin ustalony został na 1 czerwca i obydwie drużyny były przygotowane do rywalizacji. Bez najmniejszych wątpliwości niezwykle trudno było wskazać faworyta do wygranej w tym barażowym pojedynku. Gracze Ukrainy przystępowali do tego spotkania z gigantyczną determinacją, żeby udowodnić światu, iż są zmotywowani i przygotowani do walki na murawie.

Z kolei drużyna Szkocji to starcie zamierzała potraktować jak każde inne. Od pierwszej minuty trener krzyczał do swoich zawodników, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Ukraińska kadra znana jest z tego, że jest w stanie wyprowadzać naprawdę szybkie ataki, które najczęściej oznaczają bramkę. Należy zaznaczyć, iż to spotkanie naprawdę było niezwykle elektryzujące. Jednak tego wieczoru ukraińscy zawodnicy byli dużo lepsi od swoich rywali. W 33 minucie zdołali strzelić gola numer jeden, kiedy to do bramki dał radę trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza połowa pojedynku była prezentacją świetnej gry zawodników Ukrainy, którzy skutecznie odpierali kontrataki narodowej drużyny Szkocji. Wynikiem jeden do zera dla narodowej kadry Ukrainy zakończyła się pierwsze 45 minut tego spotkania. Aż trzy bramki mieliśmy możliwość obserwować w trakcie drugich 45. minut starcia. Dwukrotnie do bramki trafiali piłkarze drużyny Ukrainy i raz reprezentanci Szkocji. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 3 do 1 na korzyść Ukrainy. Dzięki zwycięstwu reprezentacja Ukrainy nadal ma szansę na wyjazd na mundial, który odbywać się będzie w Katarze.

Zostaw komentarz