Technology

Red Bull Racing zdobył mistrzostwo świata zespołów w F1 - trzynaste zwycięstwo Maxa Verstappena we wciąż trwającym sezonie!

25.10.2022, 12:58 0 komentarzy
Red Bull Racing zdobył mistrzostwo świata zespołów w F1 - trzynaste zwycięstwo Maxa Verstappena we wciąż trwającym sezonie!

Bez najmniejszych wątpliwości z tego, iż obecny sezon Formuły 1 powoli zbliża się ku końcowi, nie czują zadowolenia motoryzacyjni sympatycy. W zeszły weekend poznaliśmy wszystkie najbardziej kluczowe rezultaty tego sezonu. Po 9 latach dominacji Mercedesa zespół Oracle Red Bull Racing dał radę wywalczyć mistrzostwo świata konstruktorów. Nie da się ukryć, iż dla całej ekipy Red Bull Racing aktualnie trwający sezon jest doskonały pod niemal każdym względem. Na to, w jak doskonałej dyspozycji jest w obecnej chwili Max Verstappen bez najmniejszych wątpliwości należy zwrócić uwagę. Mistrz świata Formuły 1 z zeszłego sezonu zapewnił sobie drugie mistrzostwo z kolei w trakcie wyścigu o Grand Prix Japonii. Verstappen teraz ma możliwość w pełni skoncentrować się na poprawianiu kolejnych rekordów. Wygrana w niedzielnym wyścigu spowodowała, iż Holender wyrównał rekord ilości triumfów w trakcie jednego sezonu.

Obecnie rekord ten to 13 wygranych, jednak Holender ma szansę, aby znacznie go poprawić. Do finiszu sezonu zostały 3 rundy i kierowca z Holandii może śmiało zwyciężyć każdy. Kierowca Red Bull Racing w trakcie trwania Grand Prix Stanów Zjednoczonych następny raz udowodnił, dlaczego jego dominacja w sezonie 2022 jest aż tak gigantyczna. Reprezentant Red Bull Racing jeździ bardzo dobrze i nawet w ciężkich warunkach jest w stanie sięgnąć po wygraną w wyścigu. Dla Verstappena początek wyścigu o Grand Prix USA był doskonały. Zdołał tuż przed pierwszą szykaną wyminąć kierowcę Ferrari i miał możliwość, aby budować swoją przewagę nad pozostałymi kierowcami. Podczas pitstopu nastąpił problem przy podmianie opon i reprezentant Red Bulla utracił wiele czasu. Zapowiadało się na to, że skorzysta z tego zdobywca 7 mistrzowskich tytułów Lewis Hamilton, który wskoczył na prowadzenie. Mistrz świata jednak nie planował się poddawać i zdołał dogonić siedmiokrotnego mistrza świata, a następnie go ominąć. W finalnym rozrachunku holenderski kierowca wygrał wyścig o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, na drugim stopniu podium był Lewis Hamilton Lewis Hamilton, a trzecie miejsce zajął Charles Leclerc z ekipy Scuderia Ferrari.

Zostaw komentarz