Technology

Niesamowity mecz mistrza rozgrywek angielskich i strata punktów w hicie kolejki! Tottenham z Londynu zwyciężył mistrza Anglii po bramce w ostatnich sekundach!

20.02.2022, 11:41 0 komentarzy
Niesamowity mecz mistrza rozgrywek angielskich i strata punktów w hicie kolejki! Tottenham z Londynu zwyciężył mistrza Anglii po bramce w ostatnich sekundach!

Wielu sympatyków futbolu z całego świata uważa, że angielska ekstraklasa jest na ten moment najatrakcyjniejszą piłkarską ligą na świecie. Angielska Liga od lat dbała o swoją renomę, a świetnym tego dowodem są wyniki oglądalności, które te zmagania osiągają co roku. Zespoły piłkarskie z angielskiej ekstraklasy niemalże co roku dobrze wyglądają w Lidze Mistrzów i trzeba mieć to na uwadze. Fantastycznym tego przykładem jest chociażby fakt, że na ten moment panującym zwycięzcą Champions League jest Chelsea FC, a więc klub z ligi angielskiej. Nie da się ukryć, że chrapkę na zwycięstwo w tych najistotniejszych rozgrywkach europejskich ma także Manchester City. Gracze mistrza angielskiej ligi awansowali do meczu finałowego Ligi Mistrzów w zeszłym roku, jednakże wówczas zmuszeni byli zaakceptować dominację klubu prowadzonego przez Tuchela. To bez najmniejszych wątpliwości był bardzo duży cios dla selekcjonera mistrza angielskiej ekstraklasy Pepa Guardioli, który w aktualnym sezonie da z siebie wszystko, aby zwyciężyć wymarzone trofeum europejskie.

Warto zaznaczyć, że mistrz angielskiej Premier League jest na świetnej drodze, żeby uprościć sobie drogę po trofeum Champions League. Wypracowali sobie dużą przewagę nad pozostałymi klubami w lidze, co umożliwi im mocniej skoncentrować się na europejskich rozgrywkach. Zawodnicy City toczyli bój Tottenhamem z Londynu w sobotę i na pewno nie spodziewali się tak wymagającego spotkania. Dynamicznie wyruszyła do ataku od pierwszych minut meczu ruszyła ekipa Tottenhamu Hotspur, czego wynikiem było trafienie już w czwartej minucie spotkania. gracze mistrza Premier League byli zmuszeni ruszyć do gonienia rezultatu. Kiedy futbolówkę do bramki w 36. minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając tym samym do remisu futbolowi wielbiciele z Manchesteru bez najmniejszych wątpliwości uradowali się. Podczas drugiej części tego meczu do głosu znowu doszli piłkarze Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wyglądało na to, że ten mecz zakończy się trzema punktami dla londyńskiego Tottenhamu, jednakże w 92 minucie z karnego doprowadził do remisu Mahrez. W ostatnich minutach sędzia meczu podyktował karnego dla przyjezdnych. Kane zamienił karnego na gola i w ten oto sposób zapewnił zwycięstwo dla swojego zespołu.

Zostaw komentarz