Technology

Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i wysunęła się na lokatę pierwszą w klasyfikacji swojej grupy! Niebywały wynik w I. rundzie zmagań Europa League!

17.09.2021, 16:25 0 komentarzy
Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i wysunęła się na lokatę pierwszą w klasyfikacji swojej grupy! Niebywały wynik w I. rundzie zmagań Europa League!

Warto uświadomić sobie, że piłkarskie kluby z Polski raczej nieczęsto zapewniają kibicom pozytywne doświadczenia w rozgrywkach europejskich. Przyzwyczailiśmy się do tego, że w większości przypadków nasze kluby błyskawicznie ponoszą porażki w kwalifikacyjnych zmaganiach i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach. W trwającym aktualnie sezonie wielbiciele piłki nożnej z naszego kraju mogli być jednak dużo bardziej ucieszeni z dyspozycji piłkarskich klubów. W rozrachunku końcowym jedynie Legia Warszawa dotarła do grupowej fazy zmagań europejskich, jednak reszta drużyn w okresie kwalifikacyjnych rozgrywek radziła sobie naprawdę nieźle. Dziś jednakże chcemy się skupić na grze Legii Warszawa, która podczas wieczoru w środę rozpoczęła zmagania w rozgrywkach grupowych Europa League. Przeciwnikiem w premierowym meczu grupowych rozgrywek był moskiewski Spartak, a więc niezwykle zasłużony klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym meczem mnóstwo redakcji sportowych zgodnie uważało, iż Legii Warszawa naprawdę trudno będzie powalczyć o jakieś punkty. Spartak Moskwa teoretycznie zdawał się oponentem zdecydowanie mocniejszym i mistrz rozgrywek polskich musiał się bardzo postarać, żeby wywalczyć chociaż remis podczas tego pojedynku. Jednak sytuacja w trakcie spotkania wyglądała nieco inaczej, co bez cienia wątpliwości jest radosną nowiną dla kibiców futbolu z naszego kraju. Zawodnicy szkoleni przez Michniewicza Czesława od pierwszych minut pojedynku zagwarantowali gospodarzom i parę razy byli bardzo blisko ustrzelenia gola. Zawodnicy moskiewskiego Spartaka bez wątpienia byli mocno zadziwieni tym, w jaki sposób ten mecz rozegrali gracze mistrza Ekstraklasy. Bardzo przemyślana okazała się taktyka warszawskiej Legii i można było w niej zobaczyć pomysł na ten pojedynek. W momencie, gdy na zegarze pojawiła się 90. minuta spotkania wszystko wskazywało na to, że pojedynek zostanie zakończone wynikiem remisowym. Jednak w doliczonym przez sędziego czasie gracze Legii Warszawa przeprowadzili niezwykłą kontrę, która skończyła się golem dla zespołu przyjezdnych strzelonym przez Lirima Kastratiego. Gracze moskiewskiego Spartaka starali się zdobyć wyrównującą bramkę, ale brakło im paru minut i to właśnie zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy mieli możliwość świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz