Technology

Ekscytująca końcówka i kraksa faworytów do tytułu podczas wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo zwyciężył we Włoszech, a Norris zajął drugą pozycję!

12.09.2021, 14:53 0 komentarzy
Ekscytująca końcówka i kraksa faworytów do tytułu podczas wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo zwyciężył we Włoszech, a Norris zajął drugą pozycję!

Obecnie trwający sezon Formuły 1 jest niezwykle fascynujący i warto brać pod uwagę to. Na przestrzeni ostatni latach walka o światowy czempionat została zdominowana przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a mówiąc ściślej Hamiltona. Brytyjski zawodnik w poprzednim sezonie sięgnął po siódmy tytuł mistrza F1, co dało mu możliwość się zrównać w ilości pucharów za mistrzostwo z legendarnym Schumacherem. W obecnym sezonie zawodnik z Wielkiej Brytanii nie ma już jednak aż tak łatwo w batalii o następny mistrzowski tytuł F1. Spowodowane to zostało pojawieniem się w stawce kierowców Verstappena Maxa, który także myśli o tym, żeby wygrać tytuł mistrza F1. Rywalizacja między tymi dwoma kierowcami już od pierwszego wyścigu jest naprawdę zawzięta i bardzo ciężko wskazać kto na koniec sezonu sięgnie po tytuł mistrzowski. Wyścig we Włoszech, czyli GP Monzy był kolejnym etapem rywalizacji tych 2 kierowców. Dla dużej zawodników to wyjątkowy tor, a podczas tego weekendu w samochodzie Formuły 1 usiadł Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który zaraził się koronawirusem.

Kwalifikacyjne sesje do wyścigu o włoskie GP zagwarantowały motoryzacyjnym wielbicielom zebranym na trybunach ogrom pasjonujących emocji. Początek niedzielnego wyścigu zafundował fanom fantastyczną batalię, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo Daniel i Verstappen. Dla rozstrzygnięcia wyścigu niezwykle kluczowe były odwiedziny kierowców w boxach. Właśnie po zmianie opon doszło do zaskakującego wypadku. Obecny mistrz oraz Max Verstappen spotkali się w niezwykle wąskim zakręcie i w sytuacji, gdy wyglądało na to, że to koniec rywalizacji, zawodnicy najechali na siebie kołami, a samochód Verstappena wylądował na bolidzie prowadzonym przez kierowcę Mercedesa. Dla sympatyków siedzących na trybunach to była z pewnością zaskakująca chwila, jednak nikomu nie stało się nic. Na całym tym incydencie korzyść zyskali kierowcy McLarena, którzy wyścig niedzielny skończyli na 2 najwyższych pozycjach. Grand Prix Monzy zwyciężył Australijczyk Ricciardo, a na lokacie numer 2 znalazł się Norris Lando. Dla zespołu z Wielkiej Brytanii to bez cienia wątpliwości fantastyczne dokonanie i ten wynik bardzo mocno wspomoże ich w rywalizacji o 3 lokatę w generalnej klasyfikacji.

Zostaw komentarz