Zmagania przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

20.11.2020, 15:48 0 komentarzy
Zmagania przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

Dzień Czystego Powietrza obchodziliśmy zaledwie parę dni temu.Z tego właśnie powodu powinno się nabrać odrobinę refleksji dotyczących dużego problemu, który pojawia się w obrębie całego kraju. Mowa tu jak wiadomo o smogu, który z pewnością potrafi być dla dużej części społeczeństwa naprawdę bardzo niszczycielski. Niekorzystne toksyny, które wdychamy zasadniczo każdego jednego dnia, oczywiście mają do czynienia z rozszerzaniem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już mniej więcej rok. W sposób niewątpliwy warto notorycznie objaśniać czym jest zanieczyszczenie powietrza lub też jakimi sposobami można z takim kłopotem walczyć.

Raptem w kilku programach telewizyjnych, z okazji Dnia Czystego Powietrza poruszony został właśnie ten temat. W głównej mierze warto posiadać wiedzę dotyczącą tego, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a razem z nim wrócił także problem smogu. Skuteczne a także ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie zatruciu środowiska. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego wspomniał ponadto, że około połowę smogu w Polsce wyrabiamy my sami w naszych domach. Uznał, że jeśli nie rozmontujemy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego problemu.

Zespołów Elektrociepłowni PAK też podpiął się do walki z ze zdegradowanym powietrzem. Piotr Woźny, prezes spółki zadeklarował, że wyrabiana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia za ok. dziesięć lat będzie zeroemisyjna. Bądźmy świadomi także tego, że kłopot ze smogiem a także z SARS-CoV-2 możemy ze sobą bezspornie połączyć. Epidemia COVID pojawiła się w miejscach o niezmiernie wysokiej degradacji powietrza, a więc we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.

Jeżeli chodzi o smog bezsprzecznie trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, co w zasadzie jest decydującą tego przyczyną. A zatem jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu co niemiara niebezpiecznych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych właściwości jest nadzwyczajnie ważna, przede wszystkim z powodu naszego zdrowia a także zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane

Turystycznyninja 2021
Turystycznyninja 2021
23.07.2021, 08:57