Wrześniowe wakacje - czas podróży

02.08.2018, 12:24 0 komentarzy
Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wielu ludzi każdego roku zastanawia się kiedy jest najlepszy moment na wymarzony urlop. Zapewne preferencje zróżnicowane są w zależności od oczekiwań, jakie mamy co do wakacji. Niektóre osoby chcą całkowicie odpocząć, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najlepszym miesiącem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Jest ogrom plusów , które wynikają z podróżowania we wrześniu. Po pierwsze, wakacyjne wyjazdy poza okresem typowo urlopowym są przede wszystkim tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują niezwykle ciekawe i opłacalne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mniejsza liczba turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Dodatkowym plusem wrześniowych podróży jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a co za tym idzie, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwości kierunków podróży do wyboru jest wiele. Szczególnie Europa zachęca ślicznymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak męczące. Miej na uwadze jednak, żeby unikać miejsc, w których w tym okresie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż spakowanie walizki i wyszukiwanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Wybierz swój ulubiony kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Zostaw komentarz