Od czwartku rozwijają się ogólnopolskie protesty kobiet mające związek z aborcją

27.10.2020, 12:53 0 komentarzy
Od czwartku rozwijają się ogólnopolskie protesty kobiet mające związek z aborcją

W prawie 80 miastach w naszym kraju i w dwudziestu w innych krajach, z domów ruszyły dorosłe kobiety, podobnie jak i mężczyźni na równi z młodzieżą, celem dania wyrazu swemu rozczarowaniu wobec zarządzenia Trybunału w kwestii możliwości legalnego usunięcia ciąży. W czwartek rano 22 października, zgodnie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w wypadku zagrożonego embrionu jest uznane za wykluczające się z Konstytucją. Od tego momentu bez przerwy organizowane są demonstracje, które mają oddać niezadowolenie odnośnie tego przedmiotu. Protestującym wtórują hasła: "To jest wojna" oraz "Piekło Kobiet". Pojawiają się także teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", czy też "***** ***", z czego w odpowiednie pola da się wkomponować slogan, w nonszalanckim tonie karzący oddania stanowiska przez obecnie panującą partię. Młodzi, tak jak i starsi obywatele postanowili wyruszyć na ulice, żeby pokazać solidarność z protestującymi kobietami, którym odebrano racje do samodzielnego podejmowania decyzji dzięki rządowej decyzji. Setki tysięcy pełnych oburzenia obywateli w polskich miastach oraz Polonia za granicą pragnie zasygnalizować, że taka regulacja nie powinna zostać wdrożona i zaprezentować sprzeciw dla postawy aktualnie panującego rządu.

Coraz więcej strajkujących wychodzi na ulice

Od samego początku na strajkach pojawiło się całe mnóstwo osób, przeważnie pełnych oburzenia kobiet. W większych miejscowościach, manifestujących były setki, a nawet tysiące, ale i w małych miasteczkach wielu ludzi wyrażało swój sprzeciw, zbierając się pod urzędami miejskimi i wybierając się na "spacery". W czasie strajków wygłaszanych jest całe mnóstwo haseł, wyśpiewywane są piosenki, natomiast na transparentach można było odnaleźć różne napisy i rysunki, takie jak "Moje ciało, mój wybór" oraz No women, no kraj. Mimo wszystko jednak faktycznym znakiem, który widać bez przerwy, jest uznana błyskawica w czerwonym kolorze. Mnóstwo celebrytów oraz osób medialnych albo decyduje się na przyłączenie się do manifestacji, pojawiając się na ulicach miast, albo rozpowszechnia posty w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla sprawy. Reprezentanci Kościoła Katolickiego jak też partia sprawująca władzę, którzy apelują o zaprzestanie demonstracji sądzą, iż Strajk Kobiet to zamach, którego celem jest zniszczenie Polski.

Na terenie całej Polski aż 400 000 ludzi ukazało się na wielu ulicach miast w aż 400 strajkach, jednak największą liczbę osób manifestujących można było zobaczyć w stolicy Polski. Zarówno Szczecin, Kraków, Poznań jak i multum innych miast wojewódzkich zostały ogarnięte manifestacjami. Demonstracje mają także miejsce w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy też Norwegii lub Australii. Na ulicach miast prawie każdego dnia można zobaczyć demonstracje, walczące o prawa kobiet w naszym kraju. Najbardziej liczny do tej pory protest ma odbyć się w piątek 30 października.

Tagi:

Zostaw komentarz